Kubusiowe Opowieści - ZAPROSZENIE - Przedszkole nr 34 w Płocku

Jesteś tutaj:

„Kubusiowe opowieści” – projekt literacki

Rok 2021 jest szczególnie ważny dla naszego przedszkola, które obchodzić będzie jubileusz 115 – lecia powstania.

Swoją działalność rozpoczęło w 1906 roku, jako placówka powołana do kształcenia i wychowania dzieci pracowników Cukrowni Borowiczki.

Dzisiejsze przedszkole to: 12 oddziałów, 270 dzieci, 28 nauczycieli i 27 pracowników administracji i obsługi mieszczących się i działających w dwóch budynkach; przy ul. Pocztowej - Filia i ulicy Harcerskiej - siedziba główna.

Jubileusz Przedszkola przywołuje przepiękne wspomnienia minionych lat, skłania także do refleksji nad upływającym czasem. Nasze Przedszkole, a właściwie jego kadra pedagogiczna nigdy nie bała się wyzwań, pomagała zrozumieć otaczającą rzeczywistość, stała na straży wartości, uczyła patriotyzmu, mając na uwadze zawsze dobro dziecka, jego rozwój intelektualny i bezpieczeństwo zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Kolejnym wyzwaniem, a zarazem jedną z ważnych części obchodów jubileuszu jest projekt literacki innowacji „Wychowanie przez czytanie” pod hasłem: „Kubusiowe opowieści”.

Nasze zaproszenie do udziału w nim skierowaliśmy do nauczycieli, czego efektem jest płyta, którą Państwo otrzymacie, teraz kierujemy je do społeczności przedszkolnej tj.; rodziców i naszych wychowanków.

Aby wziąć udział w realizacji należy tekst wymyślonej przez siebie bajki, opowiadania lub wiersza o Kubusiu Puchatku nagrać w formacie MP3 (długość nagrania max. 5 minut) i przesłać na adres naszej przedszkolnej poczty tj.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nagranie powinno zawierać w kolejności:

  • tytuł bajki/wiersza/opowiadania
  • treść
  • imię i nazwisko autora

Nagranie należy przesyłać do końca kwietnia 2021 r.

Wszystkie nadesłane nagrania zgodne z powyższymi wytycznymi zostaną udostępnione grupom za pomocą nośnika danych (pendrive)

Wybrane nagrania zostaną zebrane i wydane w formie audiobooka (maj 2021 r) jako część ii „kubusiowych opowiadań”

Prezentacja płyty  nastąpi podczas uroczystej gali z okazji jubileuszu tj. W maju 2021 roku w ogrodzie naszego przedszkola

W przypadku dalej trwających obostrzeń nagrania zostaną zaprezentowane w szatni przedszkolnej

Wszyscy autorzy zostaną nagrodzeni egzemplarzem płyty przygotowanym i wydanym przez naszą placówkę

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym przedszkolu zapisz się na naszą listę mailingową.