Małe dzieci o wielkich sercach w Miejskim Przedszkolu nr 34 - Przedszkole nr 34 w Płocku

Jesteś tutaj:

„Małe dzieci o wielkich sercach”

Pomocnicy Świętego Mikołaja są również w Miejskim Przedszkolu nr 34. To już piąty rok, jak pomagamy, wspierając Oddział Pediatryczny Szpitala Świętej Trójcy w ramach akcji pn. „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem- podaruj dzieciom książkę pod choinkę”.  6 grudnia Dyrektor przedszkola oraz koordynatorzy akcji podarowali paczki pełne książek najmłodszym pacjentom oddziału. Będą mogli oni cieszyć się bogatą biblioteczką literatury dziecięcej, która zabierze ich w najciekawsze miejsca, baśniowe krainy i choć troszkę pozwoli zapomnieć o codziennych troskach  i zmartwieniach.

Rodzice wraz z dziećmi chętnie wspomogli świetlice środowiskową „Chatka Puchatka”, aktywnie włączając się w zbiórkę pieniędzy. Wystarczyła symboliczna złotówka podarowana przez  każde dziecko, żeby uzbierała się dość pokaźna suma. Za zebrane pieniądze zostały zakupione słodycze dla wychowanków świetlicy. Pracownicy przedszkola przygotowali również niespodziankę dla dziesięciorga dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Płocku prowadzonego przez p. Agnieszkę.  Słodkie paczki będą drobnym upominkiem dla dzieci z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W ten szczególny czas pamiętamy również o podopiecznych Płockiego Hospicjum. Pacjentom hospicjum podarowaliśmy środki czystości i artykuły higieniczne, uzbierane w ramach akcji „Zbiórka środków czystości”.

Pomysłodawcą wyżej wymienionych akcji jest Miejskie Przedszkole nr 34.  Pamiętajmy, że bezinteresowna pomoc drugiej osobie to najlepsza nauka człowieczeństwa.

 

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym przedszkolu zapisz się na naszą listę mailingową.