„English poems”- I Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w języku angielskim Online (2) - Przedszkole nr 34 w Płocku

Miejskie Przedszkole Nr 34 im. Kubusia Puchatka i Jego Przyjaciół z Oddziałami Integracyjnymi w Płocku ogłosiło I Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w języku angielskim Online „English poems”. Głównymi celami konkursu było:

1. Rozbudzanie wrażliwości poetyckiej dzieci w wieku przedszkolnym.

2. Rozwijanie zdolności recytatorskich.

3. Kształtowanie zainteresowań językiem angielskim.

4. Integrowanie placówek oświatowych.

Do konkursu zgłosiło się 18 przedszkoli z całej Polski, w tym nasze płockie placówki: Miejskie Przedszkole Nr 5, Miejskie Przedszkole Nr 4, Miejskie Przedszkole Nr 10, Miejskie Przedszkole Nr 25 oraz Miejskie Przedszkole Nr 34. Specjalnie powołana komisja w składzie: Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 34 im. Kubusia Puchatka i Jego Przyjaciół z Oddziałami Integracyjnymi w Płocku – Danuta Komosa, Koordynator konkursu – Martyna Solak oraz nauczyciel języka angielskiego – Martyna Nowak, oceniali występy dzieci biorąc pod uwagę ogólny wyraz artystyczny, interpretację tekstu, dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie oraz poprawną wymowę w języku angielskim.

Wśród laureatów znaleźli się:

I miejsce - Dawid Skórkowski z Miejskiego Przedszkola Nr 18 w Gliwicach,

II miejsce – Marta Tarka z Przedszkola „Kolorowe Kredki” w Bydgoszczy,

III miesjce – Ignacy Marczuk z Miejskiego Przedszkola Nr 10 w Elblągu.