Psycholog - Filia - Przedszkole nr 34 w Płocku

wtorek 7:45-11:30
środa 8:55-12:55
czwartek 7:40-11:30
(pierwszy wtorek miesiąca konsultacje z rodzicami 13:00-13:30)

ul. Pocztowa 13

wtorek 11:55-12:55
środa 7:40-8:30
(pierwsze wtorki miesiąca konsultacje z rodzicami 13:00-13:30)

vas malisan ide kod logopeda savetovaliste logoped logopedsko edukativni centar lopsi

Uczymy się radzić sobie ze złością w bezpieczny sposób

Pomaga nam w tym nasz przyjaciel – Złośnik Głodomorek, który uwielbia zjadać dziecięcą złość. Gdy temperatura emocji wzrasta i trudno sobie z nimi radzić, można śmiało wskoczyć na nasz dywanik i wytupać lub wyskakać złość do woli – niech ucieka przez nogi!

Recenzja dzieci z ostatnich zajęć grupowych: „Ciociu, to naprawdę działa!”

A na tych, którym złość woli uciekać przez ręce, czekają niepotrzebne gazety, chętne do zgniatania i przedzierania.

Przy okazji warto przypominać dzieciom, że:

•  złość mogą odczuwać wszyscy ludzie, mali i duzi;
  • akceptujemy ich emocje, ale nie akceptujemy zachowań, które mogą zagrażać innym;
  • istnieją sposoby na radzenie sobie z trudnymi emocjami, takie jak: zrobienie sobie przerwy, głębokie oddechy, energiczny ruch i sport, rysowanie, rozmowa z bliską osobą.

Artykuły:

Jestem do Państwa dyspozycji pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w godzinach dotychczasowej pracy.

Monika Kisielewska

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym przedszkolu zapisz się na naszą listę mailingową.