ogłoszenia zuchy - Przedszkole nr 34 w Płocku

I dalej rozwiązują łamigłówki...

Gabryś_10.jpg Gabryś_10_a.jpg

Franek_10.jpg Oliwia_10.jpg

Agatka_10.jpg

A teraz zuchy główkują, rozwiązują, odszyfrowują, myślą, czytają i działają:)

Dawid_9.jpg Agatka_9.jpg

Wiktoria_9.jpg Oliwia_9.jpg

Franek_9.jpg

Gabryś_9.jpg Iga_9.jpg

Przed zuchami kolejne wyzwania- szyfry, rebusy, zapałkowe zagadki. Już wykonali: Dawid, Agatka, Oliwia, Wiktoria, Błażej, Gabryś, Franek, Iga . Brawo zuchy!

Plakaty "Co można  i czego nie wolno robić w lesie"

Gabryś_7.jpg

Oliwia_7a.jpg Oliwia_7.jpg

Błażej_7.jpg

Iga_7a.jpg

Wiktoria_7.jpg

franek_7.jpg Franek_7a.jpg

Dawid_7.jpg Agatka_7a.jpg

Spacery, wycieczki w lesie i kolejne działania

Błażej_6.jpg

Błażej ma bardzo blisko las

Gabryś_6.jpg Gabryś_6a.jpg

Iga_6a.jpg Iga_6.jpg

Franek_6.jpg Franek_6a.jpg

Oliwia_6a.jpg Oliwia_6b.jpg

Agatka_6.jpg agatka_6a.jpg

Dawid_6a.jpg Dawid_6b.jpg

Zuchy wykonały zadania fenomenalnie, fantastycznie no i fajnie!

Zadania nr 5

Wśród zadań  jest odczytanie szyfrów :) GA-DE-RY-PO-LU-KI

Już niektóre zuchy je rozwiązały!

• OYPSZĘ
  • EZKĘILJĘ
  • OYZDOYGSZGM
  • EZKDŃ EPBYR
  • EP WKEZDNKG
  • KSIKDYIK CZLJ!

Be! eR! A! Wu! O! BRAWO! BRAWO! BRAWO!

Pomoc zuchów w domu, w ogródku

Gabryś_1.jpg Gabryś_2.jpg

Iga_4.jpg Zosia_a.jpg

Zosia_8.jpg Zosia_9.jpg

Oliwia_6.jpg Franek_1.jpg

Agatka_3.jpg Agatka_4.jpg

Dawid_5.jpg Dawid_6.jpg

Julia_3.jpg Julia_4.jpg

Zuchy dzielnie i chętnie pomagają w domu- w sprzątaniu, myciu naczyń, gotowaniu, pieczeniu, nakrywaniu do stołu oraz pracach w ogródku.

Brawo Zuchy!

GZ „Iskierki”

Hufiec ZHP Płock

Majsterka "Sowa"

FR.jpg Gab.jpg

Oliwia_4.jpg Agatka_1_P.jpg

Iga_1.jpg Iga_5.jpg

Zosia_6.jpg Zosia_7.jpg

Błażej_1.jpg Julia_1.jpg

Dawid_4.jpg

Oto zuchowe prace w ramach zdobywania sprawności "Leśnika". Wszystkie są prześliczne!

Zosia_3.jpg Oliwia_5.jpg

Agatka_P.jpg Iga_3.jpg

Julia_2.jpg Dawid_3.jpg

Damy  i Dżentelmeni uczą się też kulturalnie rozmawiać z drugą osobą ze swojej szóstki.

Brawo Zuchy!

Czuj Zuchy!

W ostatnim czasie zuchy z GZ "Iskierki" zdobywają sprawność Leśnika, sprawność indywidualną Dama lub Dżentelmen oraz Pierwszą Gwiazdkę- Zuch Ochoczy w warunkach domowych.

Brawo Zuchy:)

G_P.jpg G_P_L.jpg

F_P.jpg I_P_L.jpg

W ramach zadań, by zdobyć sprawność Leśnika było wyszukanie ciekawostek o zwierzętach leśnych, nauczenie się ich nazw, prowadzenie notesu z obserwacjami jak też napisanie "Leśnego Alfabetu"

I_P.jpgDawid.jpg

Oliwia_3.jpg O_P.jpg

Wikt.jpg Zosia.jpg

Dawid_2.jpg Julia.jpg

Franek_2.jpg

W ramach zdobywania sprawności indywidualnej Dama/ Dżentelmen były zadania: ustawić prawidłowo naczynia, sztućce, dbanie o swoje ubranie- wypranie np.: skarpetek.

F_P_G.jpg D_P.jpg

D_P_G.jpg Zosia_2.jpg

Oliwia.jpg

Natomiast w ramach zdobywania Pierwszej Gwiazdki- Zuch Ochoczy było doskonalenie różnych umiejętności np.: wiązania sznurowadeł,  ścielenie łóżka, sprzątanie

Imieniny Zucha

IMG_1338_P.jpg  IMG_1340_P.jpg

IMG_1347_P.jpg

Dnia 29.02.2020 GZ "Iskierki" wzięła udział w Imieninach Zucha. Najpierw w Parku Północnym odbyła się gra terenowa, podczas której zuchy wykonywały różne zadania i zdobywały kartki do swej książki. Następnie w SP nr 23 odbyła się druga część- występy gromad i poczęstunek pysznym tortem. Zuchy zdobyły sprawność Przyjaciela Bajek. Brawo zuchy :)

Sprawność Zaczarowana Paleta

IMG_1260P.jpg IMG_1277P.jpg

IMG_1301P.jpg

W styczniu i lutym zdobywaliśmy zespołowo sprawność Zaczarowana Paleta.

Udział w akcji "Wszystkim z zuchem jest dobrze"

IMG_1253_P.jpg IMG_1255_P.jpg

IMG_1261_P.jpg IMG_1269_P.jpg

Koniec grudnia i początek stycznia nasza gromada wzięła udział w akcji "Wszystkim z zuchem jest dobrze". Przygotowaliśmy paczkę dla 8 GZ "Czarne Stopy" z Nekli (Chorągiew Wielkopolska).

Mazowiecki Zlot Przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju.

IMG_1208_P.jpg IMG_1210_P.jpg

IMG_1240_P.jpg IMG_1243_P.jpg

W dniach 14-15. 12.2019 uczestniczyliśmy w Zlocie Przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju organizowanym przez Chorągiew Mazowiecką. W SP nr 1 wesoło się bawiliśmy, jedliśmy kolację, wykonywaliśmy majsterkę np.: choinki i oczywiście spaliśmy (w śpiworach). Podczas  Zlotu także zwiedziliśmy Płock- Ogrody Światła i wystawę o Mazowszu w Muzeum -Spichlerzu. Brawo zuchy:)

Obietnica Zuchowa Kacpra

IMG_1187_P.jpg IMG_1197_P.jpg

IMG_1200_P.jpg IMG_1201_P.jpg

Na zbiórkach wesoło się bawimy, ale też potrafimy być poważni. Dnia 19.11.2019 Kacper w obecności phm. Kingi złożył Obietnicę Zuchową. Oczywiście wcześniej wykonał 6 zadań.

Apel z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

D.N_43_P.jpg D.N_44_P.jpg

D.N_51_P.jpg D.N_55_P.jpg

Zuch kocha Boga i Polskę. Dnia 8.11.2019 włączyliśmy się w przygotowanie Apelu z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Obietnica Zuchowa

DSC_5524_P.jpg  DSC_5544_P.jpg

DSC_5553_P.jpg DSC_5556_P.jpg

Dnia 5.11.2019 tuż po zachodzie słońca na terenie MP nr 34- Filii 10 zuchów po wykonaniu 6 zadań (związanych z Prawem Zucha) uroczyście złożyło Obietnicę Zuchową. Po otrzymaniu znaczka zucha, legitymacji i puzzli było pamiątkowe zdjęcie.

Mamy mundury! :)

IMG_1173_P.jpg IMG_1177_P.jpg

IMG_1184_P.jpg

22.10.2019 wielka radość - mamy mundury. W tym roku dołączyła do nas druhna Kinga Osial.

Zbiórki z Prawem Zucha

IMG_1167_P.jpg IMG_1172_P.jpg

IMG_1169_P.jpg IMG_1170_P.jpg

W tym roku w naszej gromadzie są dwie szóstki: Małe iskierki i Płomienie. Na zbiórkach pracujemy szóstkami oraz całą gromadą.

Harcerski Start

IMG_1143_P.jpg IMG_1145_P.jpg

IMG_1160_P.jpg IMG_1164_P.jpg

Dnia 14.09.2019 nasza Gromada Zuchowa "Iskierki"- Iga, Agatka, Dawid i druhna Beata wybraliśmy się na Harcerski Start organizowany prze Hufiec ZHP Płock. Dzielnie wędrowaliśmy przez las, wykonywaliśmy rózne zadania, spotykaliśmy bohaterów bajek oraz na koniec uczestniczyliśmy we wspólnym ognisku.